agonia
romana

v3
 

Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission Contact | Înscrie-te
poezii poezii poezii poezii poezii
poezii
armana Poezii, Poezie deutsch Poezii, Poezie english Poezii, Poezie espanol Poezii, Poezie francais Poezii, Poezie italiano Poezii, Poezie japanese Poezii, Poezie portugues Poezii, Poezie romana Poezii, Poezie russkaia Poezii, Poezie

Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara

Poezii Romnesti - Romanian Poetry

poezii


 
Texte de acelaşi autor


Traduceri ale acestui text
0

 Comentariile membrilor


print e-mail
Vizionări: 680 .



Premiile Concursului Național de Creație Artistică "Aripi de primăvară" - Ediția a ll-a, organizat de LSR - Filiala Mureș
proză [ ]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
de [MyMosys ]

2017-04-08  |     | 




Categoria – 6 ani

Secțiunea “ Colaje”

Locul l: Orban Timea, 5 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Locul ll: Dilian Mihaela, 4 ani, Ungheni, jud.Mureș
Locul lll: Dobra Natalia Alexia, 6 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Mențiune (ex.aequo): Crișan Emilia, 4 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Mogoș Antonescu Rucsandra Ioana, 6 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Poptămaș Darius, 4 ani, Ungheni, jud.Mureș

SecțiuneaA “Desen/Pictură”

Locul l: Oltean Maya Roberta, 4 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Locul ll: Olaru Daria, 6 ani, Filipeștii de Pădure, jud.Prahova
Locul lll: Cherecheș Victor Gabriel, 4 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Mențiune (ex.aequo): Szasz Iulia, 5 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Cimpoieș Andreea (Sindrom Down), 4 ani, Ungheni, jud.Mureș

Categoria 7-10 ani

Secțiunea “Creație plastică”

Felicitări
Locul l: Nicula Luana Alina, 8 ani, Agnita, jud.Sibiu
Locul ll: Teglaș Crina, 8 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Locul lll: Mitrescu Lucas, 7 ani, Filipeștii de Pădure, jud.Prahova
Mențiune: Stoica Daria Alesia, 7 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș

Colaje
Locul l: Sardi Izabella, 7 ani, Sighișoara, jud.Mureș
Locul ll: Nagy Alexia Andreea, Reghin, jud.Mureș
Locul lll: Raicu Alexia, 7 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Mențiune (ex.aequo): Creța Codrin, 8 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Sav Noadia, 7 ani, Târnăveni, jud.Mureș Mogoș-Antonescu Diana, 8 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș

Desen/Pictură
Locul l: Lupea David, 7 ani, Sighișoara, jud.Mureș
Locul ll: Muntean Daniel, 7 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Locul lll: Vancea David, 7 ani, Solovăstru, jud.Mureș
Mențiune (ex.aequo): Das Josh, 7 ani, Sighișoara, jud.Mureș
Tornea Karina, 8 ani, Bistra, jud.Mureș


Secțiunea”Creație Literară”

Locul l: Lutsch Annemarie, 10 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Locul ll: Moisoiu Maria Angelica, 8 ani, Poitiers, Franța
Locul lll: Cîmpean Maria, 9 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Mențiune (Ex.aequo): Popa Vlad Dorin, 12 ani, Ungheni, jud.Mureș
Străuț Sara, 10 ani, Reghin, jud.Mureș

Secțiunea Mixtă

Locul l : Creța Cezara-Maria, 9 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș.
Locul ll: Rașcu Antonia, 9 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Locul lll. Cherecheș Cleopatra, 9 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Mențiune: Năstase Beatrice, 9 ani, Filipeștii de Pădure, jud.Prahova


Categoria 11-14 ani

Secțiunea “Creație Pplastică”

Colaje

Locul l: Blidea Sidonia, 12 ani, Sighișoara, jud.Mureș
Locul ll: Zaharia-Stremțan Alexia, 11 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș
Locul lll: Pană Maria, 12 ani, București, jud.Ilfov
Mențiune. Moldovan Claudia Beatrice, 11 ani, Reghin

Desen/Pictură

Locul l: Friciu David Sebastian, 13 ani, Reghin, jud.Mureș
Locul ll: Pop Daniel Cornel, 11 ani, Reghin, jud.Mureș
Locul lll. Zaizon Andrei, 11 ani, Reghin, jud.Mureș
Mențiune: Pop Mirela, 14 ani, Reghin, jud.Mureș

Secțiunea “Creație Literară”

Locul l: Condrea Ioana Simina, 11 ani, București, jud.Ilfov
Locul ll: Andrada Sânziana Keszeg, 12 ani, Oțelu Roșu, jud. Caraș Severin
Locul lll: Petcu Cela Ioana, 14 ani, Slobozia, jud.Ialomița
Mențiune (ex.aequo): Feșteu Iulian, 12 ani, Târnăveni, jud.Mureș
Iordache Andreea, 13 ani, Filipeștii de Pădure, jud.Prahova

Categoria: 15-18 ani

Locul l: Mulea Lehel, 16 ani, Sântana, jud.Mureș
Locul ll: Suciu Eva, 15 ani, Sântana, jud.Mureș
Locul lll: Trăstar Alisa, 16 ani, Sântana, jud.Mureș
Mențiune (Ex.aequo). Belu Andreea, 17 ani, Slobozia, jud.Ialomița
Bumbăcea Teodora, 17 ani, Filipeștii de Pădure, jud.Prahova




Trofeul Ligii Scriitorilor - Filiala Mureș
Rașcu Ștefania, 7 ani, Tg.Mureș, jud.Mureș pentru volumul în curs de apariție “Anotimpurile lui Ștefi”, volum din care face parte și poezia “Primăvara” înscrisă în concurs și premiată deja la două concursuri naționale de creație literară

Trofeul “Aripi de primăvară”
Școala Generală “Avram Iancu” din Târnăveni, jud.Mureș

Distincția "Carte de debut”
Antonia Rașcu, 9 ani, pentru volumul “Darul Antoniei”

Distincție de merit
Direcția Generată pentru Asistență Socială și Protecția Copiilor Mureș, pentru implicarea în îndrumarea celor 16 copii de la casele de tip familial din Sâncraiu de Mureș, participanți la concurs



.  | index








 
shim Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. shim
shim
poezii  CăUtare  Agonia - Ateliere Artistice  

Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net

E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate

Top Site-uri Cultura - Join the Cultural Topsites!